Infolinia: 62 741-92-67
Brak produktów
Walka ze smogiem – czy kotły 5 klasy mogą być decydującą bronią?
Kotły CO 5 klasy - niskie koszty ogrzewania i olbrzymia korzyść dla środowiska
Kotły z podajnikiem 5 klasy - wygoda i ekologia w Twoim domu!
Piec na pellet czy ekogroszek?
Kotły 5 klasy - jakie właściwości pieca warto znać przed jego zakupem?
Program czyste powietrze Pleszew - dofinansowanie kotłów
Dlaczego kotły ekologiczne 5 generacji?
Kotły 5 klasy – czy są warte medialnej burzy?
Piec na ekogroszek – czy to dobra inwestycja?
Kotły 5 klasy – odmienią ogrzewanie w Twoim domu
Kotły CO 5 klasy, a jakość powietrza
Co wybrać: kocioł na ekogroszek czy kocioł na pellet?
Dobry piec na ekogroszek – pytamy fachowca jak dobrać odpowiedni kocioł CO
Jak dobrać kocioł na ekogroszek?
Kocioł 5 klasy a szara, polska rzeczywistość
Kotły 5 klasy narzędziem do walki ze smogiem
Co wyróżnia kocioł 5 klasy? Sprawdź, zanim kupisz
Kotły 5 klasy, czyli skuteczna walka ze smogiem
Drewniane altanki ogrodowe - pomysł na ogród
Zobacz wszystko
Kotły 5 klasy to urządzenia, o których głośno ostatnimi czasy. W 2020 r. będą to jedyne urządzenia grzewcze, jakie będziemy mogli nabyć na europejskim rynku. W obliczu tak konkretnych regulacji, warto wiedzieć za co przyjdzie lub przyszło nam już zapłacić. Kotły 5 klasy to urządzenia, które zyskały swoją renomę, gdyż posiadają doskonałe parametry pracy. Wysoka jakość idzie w parze z niezawodnością oraz wielką wygodą w eksploatacji dla każdego użytkownika. Postanowiliśmy nieco zachęcić do zainteresowania się kotłami 5 klasy – w obliczu atakującego zewsząd smogu, to nasza misja!
Zacznijmy od pierwszego elementu, który powinien przykuć uwagę każdego polskiego konsumenta. Znane nam sprzed lat, bezklasowe kotły CO zasypowe to nic innego jak popularne kopciuchy. Popularne, nie dlatego, że należą do bestsellerów, lecz dlatego, że w Polsce nawet 80% gospodarstw domowych posiada właśnie takie piece… Zasypywanie opału na oko jest nieekonomiczne, prowadzi do nieoszczędnego gospodarowania opałem, przegrzewania lub niedogrzewania pomieszczeń, a także jest mocno niewygodne dla domowników. Do kotłów zasypowych można też wrzucać dowolny typ opału, co sprawia, że często pali się w nich bardzo niskiej jakości węglem, albo co gorsza odpadami. To znacząco wpływa na pogorszenie stanu środowiska naturalnego.
Podajnik mocno rozwiązuje ten problem. Dzięki prostemu mechanizmowi, najczęściej ślimakowemu, kocioł CO 5 klasy zyskuje zdolność do samodzielnego podawania mieszanki opału oraz powietrza. Dzięki temu stale można kontrolować proces spalania – jest on efektywny i ekonomiczny, gdyż zawsze spalane jest dokładnie tyle paliwa, by utrzymać satysfakcjonującą nas temperaturę. Pojemny zasobnik pozwala na magazynowanie opału. Jest on praktycznym elementem kotłów na ekogroszek. Zasypany całkowicie, przy odpowiednim ustawieniu kotła CO, może gwarantować samodzielną pracę tego urządzenia nawet do 10 dni.
Kolejnym elementem, który mocno odmienił polskie kotłownie, jest niepozorne urządzenie w formie sterownika. Kotły 5 klasy posiadają na wyposażeniu programowalne urządzenie, które pozwala w sposób bardzo wygodny kontrolować pracę kotłowni. Sterownik jest dla użytkownika niczym innym, jak wsparciem, swoistym panelem sterowania ogrzewania. Kotły CO przestały być chaotycznymi piecami, a stały się w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami grzewczymi właśnie dzięki sterownikom.
Należy jednak wspomnieć o drobnym mankamencie kotłów 5 klasy z podajnikiem i sterownikiem. Urządzenie wprawdzie pracuje bardzo oszczędnie i praktycznie nie wymaga doglądania po stronie domowników. Schody zaczynają się dopiero wówczas, gdy zabraknie prądu w domu. Niestety zautomatyzowane kotły 5 klasy są w pełni uzależnione od stałych dostaw energii elektrycznej. Jest to jednak niewielki mankament w aspekcie tego jak wiele można zyskać kupując nowoczesny kocioł 5 klasy – wysokowydajny, oszczędny i możliwie najmniej inwazyjny dla środowiska naturalnego.