Infolinia: 62 741-92-67
Brak produktów
(+48) Biuro: 62 741-92-67
(+48) Kom.: 604-237-194
Godziny pracy
Pn.: - Pt.: 7:00 - 17:00
Sb.: 8:00 - 11:00
Kotły typu Klaster5 są to wysokojakościowe kotły, które dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji zaliczają się do kotłów, które najmniej szkodzą środowisku naturalnemu. Kotły Klaster5 uzyskały 5 klasę emisji spalin według normy PN EN 303-5:2012 oraz Ekodesign. Dzięki zastosowaniu górnych kanałów konwekcyjnych zdecydowanie zwiększa żywotność kotła. Takie rozwiązanie przede wszystkim ułatwia czyszczenie kotła za pomocą przedniej wyczystki. Wyposażone w niezawodny podajnik ślimakowy stalowo żeliwny oraz zasobnik opału, który starcza na 5 do 10 dni, w zależności od temperatury zewnętrznej, zapotrzebowania na ciepło, ocieplenia budynku i kaloryczności opału. Kotły z podajnikiem Klaster5 wyróżniają się spośród innych kotłów wysokim poziomem wydajności a wraz z automatycznym zespołem podawania paliwa, zbiornikiem opału, wentylatorem oraz czytelnym mikroprocesorowym regulatorem, tworzy system magazynowania i automatycznego podawania.
RODZAJ PALIWA: ekogroszek (węgiel kamienny kl.Ia sort.Gr I)
KLASA EKOLOGICZNA: 5klasa, Ecodesign
KLASA ENERGETYCZNA: B
SPRAWNOŚĆ CIEPLNA: ~90%
STEROWNIK: Foster Fuego Plus HD
ZESTAW PODAJĄCY: AZP ARDEO
Zalety:
-5 lata gwarancji
-Estetyczny wygląd
-Przednia wyczystka – ułatwiająca dostęp do kanałów konwekcyjnych
-Małe zanieczyszczenie środowiska – certyfikat ekologiczny
-Wielofunkcyjny sterownik – sterujący pracę całej instalacji c.o. i c.w.u.
-Kanały w górnej części kotła
-Duża pojemność zbiornika opału – jednorazowy zasyp starcza nawet do tygodnia
-Niezawodność i wysoka jakość produktu
-Skrzynka do popiołu zapewniająca łatwy sposób czyszczenia kotła
-Dostosowanie kotła do instalacji c.o. oraz kotłowni (strony otwierania drzwi lewo/prawo, umiejscowienie zasobnika opału prawo/lewo, średnica i umiejscowienie króćcy zasilania i powrotu, wylot spalin itp. )
ZESTAW ZAWIERA:
- KOCIOŁ C.O. KLASTER-5
- ZESTAW PODAJĄCY AZP ARDEO
- STEROWNIK FOSTER FUEGO PLUS HD
- WENTYLATOR WPA 160
- ZBIORNIK OPAŁU
DOKUMENTACJA KOTŁA:
- DOKUMENTACJA TECHNICZNO RUCHOWA KOTŁA
- INSTRUKCJE I KARTY GWARANCYJNE PODZESPOŁÓW
- CERTYFIKAT EKOLOGICZNY
- TABLICZKA ZNAMIONOWA
- ETYKIETA ENERGETYCZNA
- PARAGON LUB FV
Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń | 600 - 1000 m2 |
Moc kW | 75 kW |
1) – dla paliwa o wartości opałowej Qi = 26 [MJ/kg] 2) – klasa energetyczno-emisyjna wg wymagań normy PN-EN 303.5:2012
3) – wg wymagań Rozporządzenia UE 2015/1189 4) – wg wymagań Rozporządzenia UE 2015/1187
*) – kotły w badaniach
Regulator FUEGO Plus przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach z podajnikiem. Urządzenie to charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła centralnego ogrzewania. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi - trzy klawisze sygnalizujące stan podświetleniem, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia (opcja podświetlania wyświetlacza).
Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Wszystko to pozwala na elastyczne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika.
Regulator przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty intuicyjny w obsłudze dotykowy pulpit oparty na kolorowym wyświetlaczu.
Funkcjonalny panel sterowania składa się z sześciu przycisków funkcyjnych, trzech lampek sygnalizacyjnych stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz kolorowy, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia.
Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Panel Sterowania posiada również możliwość sterowania zaworem mieszającym w trybie ręcznym lub standardowym, a szereg parametrów umożliwia elastyczne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Regulator oferuje także nastawę stref czasowych dla CO, CWU oraz pompy cyrkulacyjnej.
Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Posiada możliwość podłączania modułów internetowego FUSION i modułu GSM, więcej niż jednego modułu/panelu sterującego, który umożliwia kontrolę i zmianę parametrów z dowolnego miejsca zakończonego takim panelem, a zmiany wprowadzone w jednym module sterującym przesyłane są natychmiastowo do wszystkich pozostałych. Użytkownik ma możliwość konfigurowania stref czasowych dla układu grzewczego, stref czasowych dla układu ciepłej wody użytkowej oraz dla pompy cyrkulacyjnej.
Transport opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się tutaj za pomocą podajnika ślimakowego. Opał zostaje wypchnięty na ruszt paleniska. Paliwo przesuwane przez ślimak rozsypuje się równomiernie tworząc kopiec opału podzielony na strefy spalania. Powietrze potrzebne do procesu spalania dostarczane jest poprzez wentylator podmuchowy. Ilość obrotów ślimaka może być zmieniana poprzez mikroprocesorowy sterownik w zależności od zmian wydajności cieplnej kotła. Do ilości obrotów ślimaka potrzebna jest odpowiednia ilość powietrza. Opał, który wolnym ruchem wydostaje się z tygla przechodzi przez wszystkie fazy spalania tj. suszenie i podgrzewanie opału, wydzielanie części lotnych, palenie koksu, redukcja tlenu, wypalanie się węgla z żużlu.
Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.
Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzać do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.
Krytyczny stan powietrza, jaki notuje się przez ostatnie lata w Polsce, wymagał przez ustawodawców podjęcia bardzo konkretnych działań. Program Czyste Powietrze powstał z myślą o zmotywowaniu polskiego społeczeństwa do tzw. termomodernizacji. Polega ona na wymianie tych elementów wyposażenia i konstrukcji domu, które powodują straty ciepła lub generują szkodliwe dla środowiska substancje. Motywacją do zmian mają być dodatkowe środki finansowe dla Polaków.
Celem Programu Czyste powietrze jest przede wszystkim ograniczenie emisji zanieczyszczeń – szkodliwych dla zdrowia produktów spalania paliw stałych. Dlatego pierwszym założeniem programu jest dofinansowanie do wymiany starych, bezklasowych pieców C.O. na ekologiczne kotły 5 klasy. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić, by spalać mniej opału. Chodzi również o wspomnianą wcześniej termomodernizację budynku. Przykładem jest wymiana okien na energooszczędne, zastosowanie odpowiedniej klasy izolacji termicznej, montaż odnawialnych źródeł energii, itp.
Zasady Programu Czyste Powietrze – kto dostanie dofinansowanie i na jakich zasadach
Dofinansowanie do kotłów C.O. skierowane jest do osób prywatnych, czyli gospodarzy, którzy ogrzewają rodzinne domostwa. Z Programu Czyste Powietrze mogą skorzystać zarówno posiadacze starych domów, jak i tych, które dopiero się budują. Określone przez ustawodawców wymogi środowiskowe są podstawowym warunkiem uczestnictwa w programie. Prościej mówiąc – jeśli posiadany kocioł grzewczy nie spełnia warunków emisyjnych, wówczas jego wymiana na ekologiczny kocioł 5 klasy jest uzasadniona (a wręcz wskazana) i może zostać objęta programem.
Program Czyste Powietrze formalnie wszedł w życie wraz z rokiem 2018. Jego zakończenie planuje się na koniec roku 2029. Przez ten czas polski rząd ma przeznaczyć na dofinansowania do kotłów CO oraz na termomodernizację budynków około 100 miliardów złotych. Większa część tego budżetu stanowi dotacje bezzwrotne, około 40 miliardów będzie rozdane natomiast w formie pożyczek na dogodnych warunkach.
Jaka jest wysokość dofinansowania do wymiany kotła centralnego ogrzewania lub/i termomodernizacji domu jednorodzinnego? Maksymalna wartość dotacji to 53 tysiące złotych. Do tej kwoty obowiązują dotacje bezzwrotne. Program Czyste Powietrze przewiduje w niektórych przypadkach większe dotacje, jednak jeśli przekroczą one 53 tysiące złotych, nadwyżka zostanie wypłacona w formie pożyczki. Minimalna wartość dofinansowania do wymiany pieca grzewczego to 7 tysięcy złotych.
Jeśli chcielibyśmy uzyskać dotację do kotła C.O. lub na termomodernizację domu, powinniśmy złożyć wnioski w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stronie tej jednostki można znaleźć również dokładny regulamin składania wniosków oraz postępowanie krok po kroku, które zdecydowanie ułatwi uczestnictwo w Programie Czyste Powietrze. Czas na składanie wniosków upływa z dniem 30 czerwca 2027 r. Wnioski na dotację do kotłów 5 klasy można złożyć na dwa sposoby – w formie papierowej, korzystając z formularzy na stronie WFOŚiG, jak i w formie elektronicznej, w panelu beneficjenta.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wszystkie zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym czasie, czyli w tym samym dniu lub maksymalnie w dniu następnym. Klienci otrzymują informację o przyjęciu zamówienia i jego realizacji, mają także możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie od wysłania do dostarczenia.
Wszystkie zamówione towary zabezpieczamy na czas transportu, dzięki czemu gotowe są do użytkowania bezpośrednio po rozpakowaniu.
Forma | Przedpłata | Pobranie | Waga |
Kurier GLS | 16 zł | 21 zł | do 27 kg |
Paczka 48 | 11 zł | 16 zł | do 25 kg |
Pocztex 24 | 16 zł | 21 zł | do 29 kg |
Kurier inPost | 13,50 zł | 17,50 zł | do 20 kg |
Paczkomaty inPost | 11,50 zł | 13,50 zł | do 15 kg |
Polecony inPost | 4,89 zł | --- | do 1 kg |
Przesyłka gabarytowa | 35 zł | 40 zł | od 30 kg |
Przesyłka paletowa RABEN | 100 zł | 120 zł | od 50 kg |
* Darmowa dostawa nie dotyczy przesyłek gabarytowych oraz paletowych.
Produkty pokrewne